КИЇВ (QHA) -

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська просить свою російську колегу Тетяну Москалькову дозволити їй відвідати у Москві заарештованих українських прикордонників Ігоря Дзюбака і Богдана Марцоню.

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

Лутковська, яка провела зустріч з близькими родичами затриманих прикордонників, повідомила, за словами матері Ігоря Дзюбака, що стан здоров'я прикордонника погіршився.

— У зв'язку з цим він потребує додаткового медичного обстеження та лікуванні, — повідомила вона.

Лутковська просить Москалькову допомогти у проведенні кваліфікованого медичного обстеження стану здоров'я Дзюбака і надання йому необхідної медичної допомоги.

— Пропоную вам разом здійснити моніторинговий візит до Херсонського слідчого ізолятора з метою моніторингу дотримання прав громадян Росії, військовослужбовців прикордонної служби ФСБ Росії Аскара Кулуба та Володимира Кузнецова. У свою чергу, просила б вас допомогти в організації моєї зустрічі із затриманими громадянами України Ігорем Дзюбаком і Богданом Марцонею у слідчому ізоляторі «Лефортово», вказується в листі Лутковської до російського омбудсмена, який опубліковано у Facebook.

Нагадаємо, раніше Лутковська заявила, що в Росії під вартою утримують понад 5 тисяч українців.

За її словами, російський омбудсмен іноді звертається до української сторони з приводу громадян РФ, затриманих в Україні.

Джерело: ombudsman.gov.ua 

QHA