ВАШИНГТОН (QHA) -

Американський ПЕН-центр присудив щорічну премію Барбари Голдсміт «Свобода писати» українському режисеру Олегу Сенцову, незаконно засудженому за тероризм у Росії.

— Він був змушений пожертвувати багатообіцяльною кар'єрою у кінематографі через своє рішення висловитися, — так сказала виконавчий директор ПЕН-центру Сюзанна Носсел.

Як зазначається, Сенцов, який відверто критикував російську агресію проти України, поповнив «видатний список інших лауреатів, які перебувають у небезпеці.Серед них — азербайджанська журналістка Хадіджа Ісмаїлова, яку заарештували після публікації серії матеріалів про корупцію в уряді, і Ільхам Тохті китайський економіст, який також відбуває покарання».

Видання зазначає, що 37 з 40 переможців конкурсу «Свобода писати» були звільнені з в'язниці протягом 18 місяців з моменту їхнього нагородження.

Як раніше повідомляла Ірина Геращенко, вранці 29 березня до Олега Сенцова та Олександра Кольченка не пустили українських консулів.

Нагадаємо, Олег Сенцов був затриманий російськими окупантами у Криму за активну патріотичну позицію, звинувачений у тероризмі та етапований у колонію міста Якутська в республіці Саха, Якутія.

Україна неодноразово зверталася до урядових органів Росії з вимогою видачі та пропозиціями про обмін Олега Сенцова. Проте 6 лютого 2017 року Міністерство закордонних справ РФ зробило офіційну заяву про те, що ув'язнений Олег Сенцов не буде переданий Україні через наявність у нього російського громадянства (насильно нав'язаного йому країною-окупантом).

ФОТО: інтернет

QHA