СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Роздольненський суд в окупованому Криму 23 травня підняв питання про продовження запобіжного заходу українському активісту Володимиру Балуху, повідомив адвокат Дмитро Дінзе. Правозахисник зазначив: дана ситуація нестандартна тим, що «суд» самостійно вийшов з ініціативою про продовження запобіжного заходу, в той час як це є обов'язком сторони обвинувачення.

Як повідомляло QHA, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму провели обшуки в домівках українського активіста Володимира Балуха та його матері у селі Серебрянка. Після обшуків активіста затримали, нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

2 березня 2017 року суддя Роздольненського районного суду Марія Бедрицька продовжила українському активісту Володимиру Балуху запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 червня поточного року.

Нагадаємо, кримчанин Володимир Балух вивісив прапор України над своїм будинком 2013 року. 30 квітня 2015 року до нього прийшли співробітники підконтрольних окупантам правоохоронних органів. Тоді формальним приводом для цього стала підозра його у крадіжці запчастин від трактора Т-74. Однак Балух відмовився спілкуватися з представниками ФСБ і 11 днів переховувався. За цей час силовики перевернули догори дном його будинок і будинок його матері, а також зірвали український прапор.

ФОТО: інтернет

QHA