СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У 2016 році третина аварійних відключень ліній електропередач в анексованому Криму сталася через птахів, повідомила прес-служба «Крименерго».

— Птахи та їхній послід нерідко стають причиною коротких замикань. Наприклад, майже третина аварійних відключень повітряних ліній 110 кВ у 2016 році (21 з 69!) стали наслідками життєдіяльності представників кримської орнітофауни, — йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що фахівці «Крименерго» щорічно встановлюють птахозахисні ковпаки і відлякуючі пристрої на ізолятори повітряних ліній і опори, щоб «вберегти пернатих від загибелі».

Нагадаємо, 30 грудня 2015 року через пошкодження електроопори в Херсонській області до Криму перестала надходити електроенергія з материкової України. Крім того, наприкінці 2015 року закінчилася дія контракту з постачання електрики на окупований півострів. «Влада» Криму заявила, що кримчани не хочуть відновлювати контракт з Україною. Зараз Крим забезпечується за рахунок власної генерації, генераторних установок з Росії та по Енергомісту з Кубані. Але енергоміст не витримує навантажень.

ФОТО: інтернет

QHA