ЖЕНЕВА (QHA) -

Окупаційна влада Криму систематично порушує права людини і прагне знищити ідентичність українців і кримських татар на півострові, заявив Клімкін, виступаючи у рамках 34-ї сесії Ради ООН з прав людини сьогодні, 28 лютого, у Женеві.

Клімкін наголосив, що моніторинг дотримання прав людини в окупованому Криму має здійснюватися за міжнародними стандартами.

— Ефективний моніторинг прав людини у Криму має здійснюватися лише згідно із міжнародними нормами і стандартами. Політичному впливу тут не місце.

Також міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав міжнародну спільноту «змушувати» Росію виконувати зобов'язання і зазначив, що Україна боротиметься за український Крим і людей, які там живуть.

У рамках 34-ї сесії Ради ООН у Женеві, яка проходить з 27 лютого по 3 березня, делегація України у складі міністра закордонних справ Павла Клімкіна, першого заступника голови Верховної Ради Ірини Геращенко, голови Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата України Рефата Чубарова і першого заступника міністра інформаційної політики Еміне Джапарової має намір розповісти про ситуацію з правами людини в окупованому Криму.

Нагадаємо, у лютому-березні 2014 року Російська Федерація незаконно анексувала український Крим, «легалізувавши» збройне захоплення проведенням псевдореферендуму. Світова спільнота не визнала анексію. Згідно із резолюціями Генасамблеї ООН від 2014 і 2016 років, Крим і Севастополь де-юре є територією України, тимчасово окупованою Росією.

QHA