СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Екс-глава Республіканського комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян, і делегат Курултаю кримськотатарського народу Едем Дудаков розповів, як окупанти нехтують культурною спадщиною кримських татар при проведенні так званих "реставраційних робіт" у Ханському палаці Бахчисарая.

За його словами, згідно з наказом Держкомітету з ОКН №116 від 13.07.2017 — черепиця на Ханській мечеті є предметом культурної спадщини і охороняється державою.

І тому зовсім незрозуміло, як предмет культурної спадщини (черепиця Татарка) може бути замінений на заморський фабричний матеріал, який не є культурною спадщиною? І чому Держкомітет з охорони культурної спадщини погодив таку заміну? Черепиця Татарка предмет спадщини, хоча покликаний її охороняти ?, повідомив він у своєму відеозверненні, опублікованому у Facebook.

За його словами, мечеть як об'єкт культурної спадщини без предметів культурної спадщини (черепиця, архаїчні балки, автентичні вітражі, оздоблення фасадів, розпис) це нонсенс.

Культурна спадщина нашого народу  це створені нашими, давно відійшли в інший світ, співвітчизниками творіння (матеріальні або духовні), в яких ми, покоління сьогодення, бачимо культурну цінність і тому бажаємо зберегти їх для майбутнього покоління.

Тоді само собою напрошується питання, що ми, конкретно ми, залишаємо для майбутнього покоління від наших прадідів?,  запитав Дудаков.

Нагадаємо, раніше Дудаков розповів про абсолютно дике і вандальне ставлення окупантів до історичної пам'ятки Криму палацу ханських правителів у Бахчисараї.

QHA