КЕРЧ (QHA) -

Жителі анексованого Криму публікують у соцмережах фотографії повідомлень про їхнє внесення до списків суду присяжних. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Одне з таких повідомлень з'явилося на сторінці Facebook користувача під ніком Hans Art Zed Meyer.

— Громадяни, зараховані до списків кандидатів у присяжні, які не мають законних підстав для вилучення із зазначених списків, не мають права відмовитися від виконання свого зобов'язання і не брати участі у здійсненні правосуддя, — йдеться у документі, який опублікував житель Керчі.

У свою чергу правозахисники кажуть, що подібні повідомлення жителі анексованого півострова можуть просто ігнорувати, адже у законі РФ «Про присяжних федеральних судів загальної юрисдикції в Російській Федерації» йдеться, що участь громадян в ролі присяжних є їхнім зобов'язанням, а не обов'язком.

— Обов'язки виникають, коли громадянин стає присяжним, а не кандидатом. Відповідно, якщо кандидат не з'явився до суду, то він не стає присяжним, — підкреслює експерт Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

Раніше QHA повідомляло, що член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв повідомив, що окупанти в анексованому Криму почали надсилати кримським татарам листи-повідомлення про їхнє зарахування до списку кандидатів у присяжні.

QHA