ДЖАНКОЙ (QHA) -

В окупованому Джанкої п'ятьох активістів національного руху викликають в поліцію і вимагають пояснень у зв'язку із покладанням квітів 18 травня 2017 року, повідомляє активіст кримськотатарського руху Наріман Джелялов на Facebook.

За наявною інформацією, поліція передасть відкриті справи до суду, який, швидше за все, призначить п'ятьом кримчанам штрафи за несанкціонований захід.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року у Криму почалася депортація кримських татар. Радянська влада безпідставно звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії. По дорозі і протягом першого року заслання від голоду і хвороб загинули понад 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину до Криму лише 1989 року.

Протягом усіх трьох років окупації російська влада у Криму створює різні перешкоди кримським татарам у день вшанування жертв депортації. Зокрема цього року в багатьох містах Криму не дозволили проведення мітингів, а тих кримських татар, які поодинці вийшли на вулиці з прапорами, затримували правоохоронці.

Зокрема у суді окупованого Бахчисараю 30 травня відбулися засідання з адміністративного процесу над Аметханом Юсуповим, який був затриманий 18 травня за кримськотатарський прапор на автомобілі. В результаті Юнусова оштрафували на 10 тисяч рублів.

На вільній території України 18 травня масово вшанували пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього року зі словами підтримки до кримських татар звернулися президент України, прем'єр-міністр України, народні депутати. У різних містах нашої країни відбулися мітинги та культурно-просвітницькі акції в пам'ять про жертв депортації, в яких взяли участь не лише кримські татари, а й українці та представники інших етносів, що населяють Україну.

ФОТО: інтернет

QHA