БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Тим, хто прийшов підтримати Сейдамета Мустафаєва під час проведення обшуку в його будинку, і потім затриманим, винесено постанову:

Мустафа Абдураманов — 7 діб адмінарешту.

Шевкет Абдураманов — 10 тисяч рублів штрафу.

Ескендер Меметов — 2 доби адмінарешту.

Ремзі Зудієв — 3 доби адмінарешту.

Азіз Азізов — 7 діб адмінарешту.

Нагадаємо, вранці 13 квітня в Бахчисараї (окупований Росією Крим) російські силовики увірвалися з обшуками до будинків двох кримських татар Сейдамета Мустафаєва і Ризи Муждабаєва. До обшуків, крім ОМОНу, були залучені представники Росгвардії.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, були чутні постріли. Одна людина госпіталізована.

Стало відомо, що Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкета Абдураманова, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва і Мідата Муждаба — також затримали і відвезли до місцевого відділення поліції.

Пізніше повідомили про затримання ще двох мусульман — Аметхана Умерова та Азіза Азізова.

Окупаційні правоохоронці стверджують, що обшуки в будинках, затримання і побиття кримських татар у Бахчисараї вранці 13 квітня були «плановими заходами» з «виявлення та затримання осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації».

Речник МЗС Мар'яна Беца в коментарі кореспонденту QHA повідомила, що Міністерство закордонних справ України тримає на контролі інформацію про масові обшуки і незаконні затримання, які відбуваються сьогодні в окупованому Росією Криму, і має намір винести це питання для обговорення на міжнародні майданчики.

ФОТО: інтернет

QHA