СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Білогірський районний суд виніс перше рішення у справі одиночних пікетів, які пройшли в Криму 14 жовтня в знак протесту проти свавілля російських окупантів, передає власне джерело QHA.

— Є перший вирок: Айдер Абібулаєв. Білогірський «райсуд» визнав винним і присудив 10 тисяч рублів штрафу, - повідомив він.

QHA повідомляло, що в окупованому Криму почалися засідання «суду» стосовно кримських татар, які 14 жовтня вийшли з поодинокими пікетами по всьому анексованому півострову в знак протесту проти свавілля російських силовиків.

QHA повідомляло, що 18 грудня у Криму очікується так званий «судний день»  день, на який призначено сімдесят судових засідань щодо кримських татар, що вийшли з одиночними пікетами по всьому півострову, протестуючи проти переслідувань мусульман у Криму.

Нагадаємо, 14 жовтня у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Поодинокі пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

Зазначимо, кримський татарин з Білогірська записав відеозвернення, в якому повідомив, що його викликали у відділенні поліції через участь в одиночному пікеті на окупованому півострові.

Зокрема до нього прийшли співробітники поліції і виконувач обов'язків дільничного, який вручив протокол постанови про порушення закону РФ про проведення мітингу.

QHA