СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Окупаційна влада Росії в Криму змусила залишити анексований півострів британську журналістку Маделайн Роуч, яка висвітлює проблему порушення прав людини на пострадянському просторі.

Роуч була оштрафована Центральним районним судом Сімферополя. Вказується, що її затримали вранці 7 лютого у хостелі Сімферополя, де вона зупинилася під час поїздки на півострів. Роуч звинуватили в журналістській діяльності на території Криму без акредитації російського МЗС, а також у відсутності медичної страховки.

Після опитування у відділі поліції, Роуч засудили за статтею про порушення іноземним громадянином правил в'їзду і перебування в Росії. Адвокат за призначенням Андрій Семенець, якого запросили самі поліцейські, наполегливо рекомендував Роуч визнати провину, заплатити штраф і залишити Крим.

Журналістка у суді наполягала на тому, що не виконувала нічиє редакційне завдання і приїхала до Криму, тільки щоб познайомитися з героями своїх публікацій. У відповідь поліцейські заявили, що, за їхньою інформацією, вона відзняла і надіслала відео зустрічі з кримськотатарськими сім'ями політв'язнів за допомогою месенджера на телефоні.

Журналістка була оштрафована на 4 тис. рублів і залишила півострів у той самий день.

Маделайн Роуч опублікувала у The Moscow Times, Newsweek, The Globe and Mail та інших виданнях матеріали про порушення прав людини в Криму і про переслідування кримських татар.

Статтю на сайті Aljazeera про повернення каральної психіатрії в діяльності російських спецслужб на прикладі справи заступника голови забороненого в Росії Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, поліцейські демонстрували на суді як доказ провини журналістки.

Раніше повідомлялося, що в Росії правоохоронці навідалися з обшуком до журналіста Павла Нікуліна. Сам журналіст пов'язує обшук з минулорічною публікацією в журналі The New Times статті «З Калуги з джихадом», в якій він розповів історію росіянина, який воював у Сирії «за ісламську ідею».

QHA