АНКАРА (QHA) -

У заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза в приписі до звільнення написано, що його нібито «супроводили додому».

Про це він повідомив під час спільного брифінгу з Ільмі Умеровим сьогодні в Анкарі.

— Написали, що супроводили додому. Але у мене не було можливості навіть попрощатися з моїм батьком, з моїми дітьми. Але думаю, що я додому поїду, сказав він.

Нагадаємо, приліт до Києва Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза перенесли на завтра, 27 жовтня.

Раніше QHA повідомляло, що Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза передали Туреччині.

Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз 26 жовтня планували вилетіти з Туреччини рейсом Анкара—Стамбул—Київ. Передбачалося, що літак прибуде до Києва (аеропорт Бориспіль) близько 19:50.

Ільмі Умеров заявив, що його забрали прямо з лікарняної палати, і після повернення з Туреччини він проведе кілька днів у Києві, після чого повернеться до Криму. Він зазначив, що до нього приходили з ФСБ РФ і пропонували написати прохання про помилування на ім'я Путіна.

Ахтем Чийгоз заявив, що під час звільнення був готовий до будь-якого розвитку подій. Він також заявив, що має намір повернутися до Криму.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA