СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Близько 23:45 російські окупанти звільнили затриманих раніше на адміністративному кордоні «Армянськ» між материковою Україною та окупованим Кримом сімох жінок — дружин і близьких політв'язнів — кримських татар: Абдулаєву Феру, Абдулаєву Аліме, Білялову Ліану, Джеппарову Заріну, Ісмаілову Фатму, Куку Мер'єм, Салідінову Гузель .

Ці жінки були затримані учора на російському пункті пропуску Армянськ—Чаплинка при в'їзді з материкової України до Криму близько 19:00, без пояснення причин.

Як повідомив у Фейсбук журналіст Антон Наумлюк, затриманих на адмінкордоні жінок допитували по одній. Дізнавалися, хто їхні чоловіки та родичі, на які кошти живуть батьки, чи не збираються жінки вступити до ІДІЛ, навіщо вони їздили до Херсону і чи не зустрічалися вони там «з кимось, хто міг порушити закон». Під час допиту двом жінкам стало зле, одна втратила свідомість. Прикордонники назвали це «театральною виставою», швидку допомогу викликали через сорок хвилин.

Відзначимо, згідно з російським законодавством, правоохоронні органи не мають права утримувати затриманих понад три години, проте з моменту затримання їх утримували більше 6 годин.

Близько 23:00 на територію пропускного пункту пропустили адвоката Едема Семедляєва.

Всіх жінок випустили з КПВВ близько 23:45, після чого вони змогли поїхати додому, до Криму.

Нагадаємо, заарештовані 12 жовтня 2016 року в Сімферополі за так званою справою "Хізб ут-Тахрір" кримські татари Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаїлов і Айдер Саледінов звинувачуються за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі в діяльності організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Російській Федерації терористичною.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA