СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 14 березня, на засіданні підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму змінили вирок українському активісту Володимиру Балуху.

Під час засідання суддя Тимур Сльозко виключив з обвинувачення пункт про придбання боєприпасів. У зв'язку із цим вирок змінили до 3 років і 5 місяців позбавлення волі у колонії-поселенні.

При цьому, під час засідання суд відмовив у задоволенні клопотань про виклик свідків, яких не допитали під час судового слідства, також у проведенні додаткових експертиз, витребування додаткових документів і здійснення аудіозаписів силами суду.

Як відомо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі його будинку 90 набоїв і декілька тротилових шашок.

Однак адвокати Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію — через прапор України на власному подвір'ї.

4 серпня 2017 кримський "суд" засудив Балуха до трьох років і семи місяців тюремного терміну. Активіст своєї провини не визнав. Кримські правозахисники назвали справу сфабрикованою і подали дві скарги до Європейського суду з прав людини.

2 жовтня "суд" скасував вирок, але залишив Балуха під арештом. Підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд 16 січня 2018 року засудив Балуха до трьох років і семи місяців колонії, а також штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4,6 тис грн).

QHA