СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

В окупованому Севастополі «влада» міста заборонила проводити масові заходи організації «Русский блок», яка виступає за культурні зв'язки Криму з Росією. Про заборону стало відомо з моніторингу порушення прав людини за лютий 2018 року, підготовленого «Кримською правозахисною групою».

Через заборону проводити масові мітинги у Севастополі активісти «Русского блока» влаштували серію одиночних пікетів.

— На плакатах пікетувальників були написи «Путін, поверни людям рівність перед законом», «Провести судову реформу, припинити кругову поруку в судах», «Вимагаємо зупинити свавілля і справи на замовлення», «Не вбивайте мале підприємництво», «Севастополь — не годівниця, а місто російської слави», — йдеться у тексті моніторингу.

Експерти «Кримської правозахисної групи» підкреслили, що за такі ж дії кримськотатарських активістів у минулому році російські силовики затримали понад 80 осіб і оштрафували їх на суми від 10 до 15 тис. рублів.

— Така практика свідчить про непропорційне ставлення влади до різних груп населення та вибіркове застосування російського законодавства за ознакою етнічної, релігійної приналежності і переконань, — наголошують правозахисники.

ДОВІДКА: Лідер "Русского блока" навесні 2014 року в Севастополі оголосив про створення так званої "кримської самооборони". Партія підтримувала Віктора Януковича і виступала за "активну інтеграцію України з Росією і Білоруссю". В Україні партія "Русский блок" була заборонена у травні 2014 року.

Раніше QHA повідомляло, що в окупованому Криму продовжують оплачувати штрафи кримськотатарських активістів.

QHA