СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У Сімферополі в підконтрольному Росії Кримському гарнізонному суді сьогодні розглядають сфабриковану "справу "Хізб ут-Тахрір". Про це повідомляє у Facebook правозахисна організація "Кримська солідарність".

У правозахисників немає інформації про те, як проходить засідання, але, судячи з відео з місця подій, біля будівлі суду зібралися люди, що підтримують підсудних.

Нагадаємо, що 11 лютого 2016 року у Криму розпочалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою виставити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеїн Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", яка в Росії вважається терористичною.

Так звана "справа "Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

Раніше QHA повідомляло, що адвокати фігурантів "ялтинської справи" прокоментували рішення Північно-Кавказького окружного суду у Ростові-на-Дону.

QHA