ЛЬВІВ (QHA) -

Окупанти у Криму діють як у радянські часи і намагаються знищити кримськотатарську культуру. Про це сьогодні, 20 лютого, в Центрі Шептицького УКУ на заході, приуроченому до четвертої річниці початку окупації Криму Росією, заявив заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв'язнів Кремля Ільмі Умеров.

— Обіцянок Росія не виконала: пенсії, зарплати не підвищили, інвестиції, які обіцяли, не дали... У нас немає можливостей братися за зброю або каміння, адже російська влада цього тільки й чекає, щоб відразу з нами розправитися. Якщо від когось із наших є такі кроки, то їх позбавляють волі на 10-20 діб, сказав Умеров.

За його словами, у Криму все вирішує Федеральна служба безпеки.

— Також вони знищують «реставрацією» наші архітектурні пам'ятки, заливають цінну історичну бруківку в Бахчисараї асфальтом, щоб стерти нашу культуру. Роблять все, як у радянські часи. Подекуди вирубали цілі смуги дерев. Іноді їдеш, а біля дороги немає жодного дерева, сказав він.

Зазначимо, Умеров у Львові зустрівся з міським головою Андрієм Садовим, який також підтвердив бажання якнайшвидшого повернення Криму до складу України. Садовий подякував Умерову за його активну позицію і нагородив монетою Князя Лева.

Нагадаємо, раніше заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров прокоментував відповідь адміністрації Путіна на запит адвоката Едема Семедляєва з проханням надати указ президента РФ, на підставі якого був "помилуваний" Умеров.

Умеров цікавиться, чому його і Ахтема Чийгоза обманним шляхом, не доводячи до його відома, відправили в Анкару і передали турецьким спецслужбам.

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прибули в Україну.

У міжнародному аеропорту "Бориспіль" їх зустріли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

В аеропорту Чийгоз та Умеров дали прес-конференцію. Пізніше президент нагородив Умерова та Чийгоза орденами.

QHA