СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

17 січня відбудеться «судове» засідання у справі дружини кримськотатарського активіста, фігуранта надуманої справи «Хізб ут-Тахрір» Узеїра Абдуллаєва — Фери Абдуллаєвої. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

Сьогодні, 17 січня 2018 року, о 10:00 ранку відбудеться судове засідання щодо Фери Абдуллаєвої, дружини фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Узеїра Абдуллаєва. Раніше, 22 грудня, із запізненням в один день їй вже приходила повістка до суду, сказано у повідомленні.

Жінку звинувачують у правопорушення за ч. 2 ст. 17.3 КоАП РФ («невиконання розпорядження судді або судового пристава щодо забезпечення встановленого порядку діяльності судів»). За таке правопорушення передбачене покарання у вигляді адміністративного штрафу від 500 до 1000 рублів або арешт терміном до 15 діб.

— 8 грудня, під час чергового засідання у справі "Хізб ут-Тахрір", Абдуллаєва стояла на майданчику другого поверху у будівлі Верховного суду Криму. У коридор суду пристави жінку не пустили, пояснивши це тим, що засідання відбувається в закритому режимі. Потім судові пристави зажадали від Абдуллаєвої спуститися на перший поверх суду. Коли вона стала заперечувати, її затримали і відвели для складання адміністративного протоколу,  зазначили у «Кримській солідарності».

«Судове» засідання відбудеться за адресою: вул. Київська, 55/2.

QHA повідомляло, що у підконтрольному Кремлю «Верховному суді» Криму склали протокол на дружину кримськотатарського політв'язня Феру Абдулаєву. Вона хотіла бути присутньою на оголошенні постанови, щоб побачитися з чоловіком.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року в масивах Строганівка і Кам'янка Сімферополя співробітники ФСБ обшукали будинки кримських татар Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова, Узеїра Абдуллаєва, Тимура Абдуллаєва і Рустема Ісмаїлова. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання, застосовують радянську практику каральної медицини.

QHA