СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

1 грудня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд окупованого Криму розгляне клопотання сторони обвинувачення щодо кримського активіста Володимира Балуха. Про це повідомило власне джерело QHA.

Засідання суду заплановане на 16:00.

Сторона звинувачення запитує для активіста продовження терміну утримання в у СІЗО.

QHA повідомляло, що Верховний "суд" Криму провів слухання другої апеляційної скарги на рішення Роздольненського суду про продовження запобіжного заходу стосовно Володимира Балуха. Правозахисниця Ольга Дінзе, яка представляє сторону захисту Балуха, просила про перенесення засідання у зв'язку з тим, що не могла бути присутньою на суді.

Раніше суддя Собалюк ухвалив скасувати попереднє рішення Роздольненського суду щодо кримського активіста Володимира Балуха і залишити його під вартою до 4-го грудня.

Нагадаємо, 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд у Криму залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали до села Серебрянка, де провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Пізніше Роздольненський суд Криму 4 серпня виніс вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

QHA