СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні, 9 лютого, в окупованому Росією Криму так званий Верховний суд розпочав засідання у справі «сімферопольської п'ятірки». "Суд" відбувається у закритому режимі. Про це повідомляє громадське об'єднання «Кримська солідарність» на сторінці у Facebook.

Окупанти на засіданні розглядають питання щодо продовження строків тримання під вартою.

— На закрите засідання суду знову пишуть скарги. Люди стоять у черзі для проходу в канцелярію (щоб писати скарги про недопущення навіть на оголошення закритих засідань і навіть до будівлі суду). Впускають по черзі 1–2 чоловік. Вхід обмежений тільки для кримських татар, кримських мусульман, які прийшли на суди у «справі Хізб ут-Тахрір». У скаргах люди пишуть, що їх не допускають навіть до будівлі суду, тим самим обмежуючи і дискримінуючи кримських мусульман за національною та релігійною ознаками, — йдеться у повідомленні.

Відзначимо, 22 грудня 2017 року "суд" залишив фігурантів "сімферопольської справи" під вартою до 11 лютого 2018 року.

Нагадаємо, заарештовані 12 жовтня 2016 року у «сімферопольській справі Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаїлов та Айдер Саледінов звинувачуються за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі в діяльності організації Хізб ут-Тахрір, визнаної в Російській Федерації терористичною.

8 лютого окупанти провели чергове судове засідання з продовження запобіжного заходу бахчисарайській групі. Засідання відбувалося у закритому режимі. Про це повідомили в групі «Кримська солідарність» на сторінці у Facebook. Енверу Мамутову, Рустему Абільтарову, Заврі Абсеітову і Ремзі Меметову продовжили запобіжний захід до 17 квітня 2018 року.

Так звана «справа Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами в Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA