СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Окупанти провели чергові судові засідання з продовження запобіжного заходу бахчисарайської групі. Засідання проходили в закритому режимі.

Про це повідомили у групі «Кримська солідарність» на сторінці у Facebook.

— Енверу Мамутову, Рустему Абільтарову, Зеврі Абсеїтову і Ремзі Меметову продовжили запобіжний захід до 17 квітня 2018 року,  сказано у повідомленні.

Зазначається, що активіста Енвера Мамутова побили конвоїри, поки вели з автозаку до залу. Політв'язень Ремзі Меметов дав відвід судді. Вона пішла в дорадчу кімнату і, не задовольнивши його вимогу, продовжила засідання. Ремзі Меметов зажадав вивести його із залу засідання, бо він не довіряє судді і вважає все, що відбувається, театралізованим дійством, далеким від правосуддя. Однак і ці слова активіста окупанти проігнорували.

Зазначимо, на даний момент усі вони перебувають під примусовим утриманням у психіатричному відділенні.

Нагадаємо, 12 травня у Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також в місцевому кафе. В результаті за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», що визнана в Росії терористичною, затримані і звинувачені у тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров та Енвер Мамутов.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами у Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA