СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В кримських селах Веселе і Морське 6 травня російські силовики влаштували рейд по домівках кримських татар. Про це написала активістка Ленора Дюльбер.

— Візити були «приурочені» до заходів з профілактики екстремізму, в планах у поліцейських було відвідати 18 сімей кримських татар, які проживають у регіоні. Поліцейські мали при собі опитувальник, який містив питання типу «До якої мечеті ходите? Чи ходите на цвинтар і що там робите?» Все сказане фіксувалося і оформлялося як пояснення, які пропонували підписати кримським татарам, — повідомила Дюльбер.

За словами активістки, «під час спілкування також з'ясувалося, що дана «акція» централізована і проводиться по всьому Криму до 11 травня 2017 року».

Нагадаємо, вранці 13 квітня у Бахчисараї (окупований Росією Крим) російські силовики увірвалися до будинків двох кримських татар Сейдамета Мустафаєва і Ризи Муждабаєва. До обшуків, крім ОМОНу, були залучені представники Росгвардії.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, вони чули постріли. Одна людина була госпіталізована.

Стало відомо, що Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкета Абдураманова, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва та Мідата Муждабу — також затримали і відвезли до місцевого відділення поліції.

Пізніше повідомили про затримання ще двох мусульман — Аметхана Умерова та Азіза Азізова.

Окупаційні правоохоронці стверджують, що обшуки у будинках, затримання і побиття кримських татар у Бахчисараї 13 квітня були «плановими заходами» з «виявлення та затримання осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації».

ФОТО: інтернет

QHA