СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд в окупованому Криму продовжив арешт фігурантам вигаданої «справи «Хізб ут-Тахрір» Теймуру Абдуллаєву, Узеіру Абдуллаєву, Айдеру Саледінову, Рустему Ісмаїлову та Емілю Джемаденову. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebоok.

— Суд залишив під вартою п'ятьох кримських мусульман до 11 квітня 2018 року, — йдеться у повідомленні.

QHA повідомляло, що 9 лютого, в окупованому Росією Криму так званий Верховний суд розпочав засідання у справі «сімферопольської п'ятірки». «Суд» відбувається у закритому режимі. Вхід обмежений тільки для кримських татар, кримських мусульман, які прийшли на суди у «справі Хізб ут-Тахрір».

22 грудня 2017 року "суд" залишив фігурантів "сімферопольської справи" під вартою до 11 лютого 2018 року.

Нагадаємо, заарештовані 12 жовтня 2016 року у «сімферопольській справі Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, Узеір Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаїлов і Айдер Саледінов обвинувачуються за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі в діяльності організації Хізб ут-Тахрір, визнаної у Російській Федерації терористичною.

8 лютого окупанти провели чергове судове засідання з продовження запобіжного заходу бахчисарайській групі. Засідання відбувалися у закритому режимі. Про це повідомили в групі «Кримська солідарність» на сторінці у Facebook. Енверу Мамутову, Рустему Абільтарову, Заврі Абсеітову і Ремзі Меметову продовжили запобіжний захід до 17 квітня 2018 року.

Так звана «справа Хізб ут-Тахрір» стала візитівкою боротьби ФСБ з інакодумцями-мусульманами в Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA