СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

П'ятьом фігурантам справи окупантів про «причетність до забороненої в РФ організації Хізб ут-Тахрір» — Емілю Джемаденову, Узаіру Абдулаєву, Теймуру Абдулаєву, Айдеру Саледінову і Рустема Ісмайлову продовжили запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 11 червня 2017 року. Причиною продовження послужило те, що російські правоохоронці нібито «не встигли провести слідчі дії, низка експертиз не готові». Про це в форматі відео-інтерв'ю розповів адвокат затриманих Едем Семедляєв, запис був викладений у групі Фейсбук «Кримська солідарність».

Він зазначив, що в «суді» у черговий раз були допущені декілька процесуальних порушень, зокрема, співробітники «суду» не привезли на засідання всіх фігурантів справи і знову на час засідання замкнули підозрюваних у клітку.

— Суддя, звичайно ж, задовольнив дане клопотання, продовжив хлопцям запобіжний захід на 3 місяці — до 11 червня 2017 року. Дане засідання проходило з грубими порушеннями, а саме — двох хлопців не доставили в зв'язку з тим, що вони знаходяться на психіатричній експертизі. Захист клопотав про доставлення хлопців до суду. Як і зазвичай, хлопців тримали у клітці, про що ми теж заявляли клопотання, щоб їх з клітки випустили і вони знаходилися поруч із своїми захисниками. Клопотання суд не задовольнив, і продовжив хлопцям арешт.

Адвокат також стверджує, що в'язнів немає необхідності тримати під вартою відповідно до законодавства країни-окупанта, скаргу про що також подавав захист, але не добилася позитивного результату. Він згадав, що всі можливі документи про переведення фігурантів сфабрикованої справи за «Хізб ут-Тахрір» під домашній арешт захистом були надані до суду.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року в масивах Строганівка і Кам'янка Сімферопольського району ФСБшники обшукали будинки кримських татар Джемаденова Еміля, Саледінова Айдера, Абдуллаєва Узеіра, Абдуллаєва Тимура та Ісмаїлова Рустема. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації Хізб ут-Тахрір, визнаної в РФ «терористичної».

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри в тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA