СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У підконтрольному Кремлю Київському районному суді окупованого Сімферополя відбулося слухання справи заступника Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого окупаційні власті звинувачують в організації масових заворушень на мітингу 26 лютого 2014 року.

— Суд продовжив утримання під вартою Ахтему Чийгозу на три місяці на період з 8 квітня до 8 липня, — повідомив його адвокат Микола Полозов у Фейсбук.

Нагадаємо, учора Київський районний суд продовжив допит свідка зі сторони захисту — кримськотатарського активіста Нарімана Джеляла. Після цього прокурор заявила клопотання про продовження арешту Ахтему Чийгозу на три місяці, хоча до закінчення терміну його утримання під вартою залишається ще понад два тижні.

26 лютого визнано Днем опору окупації Криму Росією. Ця дата фіксує в пам'яті людей події, що передували захопленню частини української території. Зокрема, багатотисячний мітинг під стінами парламенту Криму, на якому активісти, головним чином кримські татари, намагалися не допустити голосування за проведення незаконного «референдуму», що став формальним приводом для анексії півострова РФ.

Згодом окупаційна влада порушила кримінальну справу за фактом «масових заворушень» 26 лютого 2014 року і почала притягувати учасників мітингу до кримінальної відповідальності. У так званій справі «26 лютого» проходить ціла низка кримськотатарських активістів, включаючи заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза.

ФОТО: інтернет

QHA