ФЕОДОСІЯ / КЕФЕ (QHA) -

28 лютого о 10:00 відбудеться "суд" у справі кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова, повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність" у соціальній мережі Facebook.

Кадирова звинувачують у порушенні ст. 280.1 ч.2 КК РФ — "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації".

Більшості обвинувачених за статтею 280.1 закидають частину другу: їх судять за пости або репости в соціальних мережах. Кадиров не став винятком.

За версією звинувачення, Кадиров у березні 2016 року зробив репост відеоролика якогось Дем'яна Дем'янченка, який називався кримським татарином із Сімферополя і заявляв про створення батальйону «Крим» для звільнення непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей України.

За кілька місяців під репостом з'явився коментар від Кадирова зі словами: «Підтримую, Крим був, є і буде Україною». Звинувачення базується на "експертизі", проведеній працівниками ФСБ, які доводять, що в коментарі Кадирова є заклик до порушення територіальної цілісності Росії.

5 жовтня 2016 року у будинку Кадирова був обшук. Пізніше щодо нього було порушено кримінальну справу зі звинуваченням у "сепаратизмі".

Раніше QHA повідомляло, що до будівлі суду, де слухається справа Сулеймана Кадирова, прийшли його друзі та однодумці. Небайдужі люди організували гарячий чай і каву біля будівлі суду.

QHA