СЕВАСТОПОЛЬ / АК'-ЯР (QHA) -

В окупованому Криму у вузах Севастополя окупаційна влада примушує студентів працювати волонтерами на виборах президента РФ.

У вузах формують списки волонтерів, яким пропонують стояти на виборчих дільницях або допомагати голосувати громадянам з обмеженими можливостями, або ж знімати відео про голосування. До обов'язків волонтерів також входить опитування тих, хто проголосував, за кого ті віддали свої голоси.

Окупанти пропонують студентам винагороду за 12-годинний «робочий» день у розмірі від 300 до 500 рублів.

Тих, хто відмовляється брати участь в незаконних виборах, викладачі залякують «проблемами».

— Нас всіх змусили реєструватися для участі волонтерами на виборах. Намагалася ухилитися, не вийшло. Все це робилося так, ніби ми хочемо (працювати на виборах — ред.), — зазначила студентка севастопольського філіалу КФУ.

Студенти СевДУ заявили, що на членів студентських загонів також чинять тиск.

— Вони (члени загонів — ред.) йдуть волонтерами на вибори у повному складі. За неучасть вони можуть втратити значки, грамоти, а також розподіл на роботи, в яких ці загони беруть участь, — повідомив студент.

При цьому студенти на виборах будуть харчуватися за свій рахунок.

Ректор севастопольського філіалу МДУ Іван Кусов спростував інформацію про примус студентів йти на вибори волонтерами.

— Обов'язковості немає. Як ми їх змусити можемо? Вони ж дорослі хлопці, — стверджує він.

Нагадаємо, посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга заявив, що організація виборів в Криму покликана легітимізувати анексію півострова. Сибіга зазначив, що позиція України та міжнародної спільноти щодо виборів в Криму має бути «дуже чіткою і твердою».

Раніше декілька журналістів зі Швеції та Франції приїхали в окупований Крим для висвітлення незаконних виборів президента РФ, які відбудуться 18 березня.

Джерело: Примітки

QHA