СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Окупанти навмисне приховали переміщення затриманого під час обшуків у Бахчисараї кримського татарина до Сімферопольського ізолятора тимчасового тримання (ІТТ), щоб його не могли зустріти рідні при звільненні. Про це у Facebook повідомив активіст Абу Хамза.

Сьогодні, 15 квітня, кримський татарин був випущений з ізолятора.

— Дзвонять хлопці з Бахчисарая, кажуть, ми тут стоїмо нікого немає, а він дзвонить нам із Сімферополя в гордій самоті. Бідолаха наш братик, посидів 2 дні і вийшов у сімферопольському СІЗО (ІТТ) на Павленка.

Активіст зазначив, що ця дія може бути трактована як черговий репресивний захід російських правоохоронців та «влади» у Криму. Він попередив родичів і представників захисту затриманих про те, що тепер слід уважно відстежувати їхнє місцеперебування.

Як повідомляло QHA, вранці 13 квітня у Бахчисараї (окупований Росією Крим) російські силовики вдерлися з обшуками в оселі двох кримських татар Сейдамета Мустафаєва та Різи Муждабаєва. До обшуків крім ОМОНу були залучені представники Росгвардії.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, були чутні постріли. Одна людина госпіталізована.

Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкета Абдураманова, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва та Мідата Муждаба — також затримали і відвезли до місцевого відділення поліції.

Окупаційні правоохоронці стверджують, що обшуки у будинках, затримання і побиття кримських татар у Бахчисараї вранці 13 квітня були «плановими заходами» з «виявленню та затриманню осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації».

ФОТО: інтернет

QHA