КИЇВ (QHA) -

Підконтрольні Кремлю соцмережі поширили неправдиву інформацію про те, що для перетину адмінмежі з окупованих Кримом громадянам України потрібен буде закордонний паспорт або паспорт у вигляді ID-карти. Про це повідомили у Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим у Facebook.

— Після введення з 1 січня 2017 року обов'язкового однорічного біометричного контролю для громадян з країн підвищеного міграційного ризику, включаючи РФ, на контрольних пунктах в'їзду-виїзду до Криму, в підконтрольних окупантам соціальних мережах поширюється неправдива інформація про те, що пропуск громадян України через КПВВ здійснюватиметься виключно за паспортами громадян України для поїздок за кордон або за паспортами у вигляді ID-карти. Така інформація є неправдивою, вона зумисне спрямована в умовах російської агресії на дискредитацію органів державної влади України, сказано у повідомленні.

У Представництві президента зазначили, що перетинати адмінмежу можна і за старими паспортами зразка 1994 року.

QHA повідомляло, що з 1 січня у пунктах пропуску на українському кордоні запрацював біометричний контроль іноземних громадян. У Держприкордонслужбі заявили, що введення біометричного контролю підвищить безпеку і зручність перетину кордону. Зокрема прикордонники зніматимуть відбитки 5 пальців правої руки.

QHA