СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У «Верховному суді» Криму на 14 березня 2018 року призначено судове засідання, на якому планується розглянути скаргу захисту українського активіста стосовно вироку «Роздольненського районного суду» від 16 січня 2018 року, повідомляє правозахисна організація Crimean Human Rights Group.

Як відомо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі його будинку 90 набоїв і декілька тротилових шашок.

Однак адвокати Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію — через прапор України на власному подвір'ї.

Нагадаємо, 4 серпня 2017 кримський "суд" засудив Балуха до трьох років і семи місяців тюремного терміну. Активіст своєї провини не визнав. Кримські правозахисники оголосили справу сфабрикованою і подали дві скарги до Європейського суду з прав людини.

2 жовтня "суд" скасував вирок, але залишив Балуха під арештом. Підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд 16 січня 2018 року засудив Балуха до трьох років і семи місяців колонії, а також штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 4,6 тис. грн.).

QHA