СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

11 січня у підконтрольному Кремлю Верховному суді Криму почався розгляд апеляційної скарги кримськотатарського активіста Узеіра Абдуллаєва, фігуранта сфабрикованої справи «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

— Сьогодні, 11 січня 2018 року, тут буде розглядатися апеляційна скарга Абдуллаєва Узеіра, заарештованого у жовтні 2016 року у так званій «справі Хізб ут-Тахрір». Біля будівлі Верховного суду Республіки Крим збираються небайдужі до проблем своїх друзів і співвітчизників люди, — йдеться у повідомленні.

Засідання «суду» відбувається у закритому режимі. Адвокат зазначає, що не розуміє, чому біля будівлі «суду» збираються люди:

— А навіщо ви там збираєтеся і питаєте, як завершилося? Усім же зрозуміло, що знову продовжать (термін — ред.).

QHA повідомляло, що 11 січня у «Верховному суді Криму» відбудеться судове засідання, на якому розглядатимуть апеляційну скаргу Узеіра Абдуллаєва.

Відзначимо, що Узеір Абдуллаєв разом з Тимуром Абдуллаєвим, Рустемом Ісмаїловим, Айдером Саледіновим та Емілем Джемаденовим проходять обвинуваченими у сфабрикованій окупантами справі «Хізб ут-Тахрір».

Так звана «справа Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з мусульманами-інакодумцями в Криму. Під приводом підозри у тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до помешкань, проводять незаконні обшуки і затримання.

Узеір Абдуллаєв був заарештували 22 жовтня 2016 року, після проведеного у його помешканні обшуку. Його, як і інших фігурантів справи, звинувачують за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі у діяльності організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Російській Федерації терористичною.

Нагадаємо, 25 жовтня минулого року підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму розглянув апеляційні скарги захисту кримських татар, фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Узеіра Абдуллаєва і Еміля Джемаденова з приводу їх арешту.

«Судді» Олексій Послєдов і Сергій Погребняк продовжили терміни утримання під вартою для п'яти фігурантів сфабрикованої справи «Хізб ут-Тахрір»: Айдеру Саледінову, Емілю Джемаденову, Рустему Ісмаїлову, Узеїру Абдуллаєву і Тимуру Абдуллаєву. Клопотав про продовження арешту «слідчий» Р. С. Горбачьов.

QHA