СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Центральний районний суд Сімферополя переніс засідання по «справі 26 лютого» на 28 березня, причиною назвавши відсутність адвоката у одного з фігурантів, повідомив у відеозверненні адвокат Едем Семедляєв.

— Засідання не відбулося у зв'язку з тим, що Юнусов так і не зміг знайти собі захисника, мотивуючи це тим, що у нього немає коштів для його оплати. Суд буде призначати йому адвоката, — сказав Семедляєв.

Нагадаємо, відведення кримському адвокату фігуранта «сутички 26 лютого» Арсена Юнусова — Джемілю Темішеву було оголошено 16 березня підконтрольним Кремлю Центральним райсудом Сімферополя.

26 лютого є Днем опору окупації Криму Росією. Ця дата фіксує в пам'яті людей події, що передували захопленню частини української території. Зокрема, багатотисячний мітинг під стінами парламенту Криму, на якому активісти, головним чином кримські татари, намагалися не допустити голосування за призначення незаконного «референдуму», що спричинило анексію півострова.

Згодом окупаційна влада порушила кримінальну справу за фактом «масових заворушень» 26 лютого 2014 року і почала притягати учасників мітингу до кримінальної відповідальності. У так званій справі «26 лютого» проходить цілий низка кримськотатарських активістів, включаючи заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза.

ФОТО: інтернет

QHA