КЕРЧ (QHA) -

Заборона на проходження суден через Керченську протоку з 27 по 30 серпня 2017 року введена для підготовки до морської операції з транспортування залізничної арки до фарватеру. Виняток зроблено лише для силовиків.

Розпорядження про це опубліковано на сайті підконтрольної Кремлю адміністрації морських портів Чорного моря.

— Заборонити з 00:00 за місцевим часом 27 серпня 2017 р. до 00:00 за місцевим часом 30 серпня 2017 р. плавання всіх кораблів і суден, за винятком кораблів і суден Військово-морського флоту, кораблів і судів федеральних органів безпеки, а також судів , що беруть участь у технологічному процесі будівництва об'єкта «Транспортний перехід через Керченську протоку», у забороненому районі в районі будівництва об'єкта «Транспортний перехід через Керченську протоку» в акваторії Керченської протоки, — йдеться в розпорядженні адміністративної структури окупантів.

Нагадаємо, на думку експерта з питань Чорноморської геополітики, головного редактора інтернет-порталу Blackseanews Андрія Клименка, Росії вигідно використовувати ситуацію для того, щоб задушити два українських порти в Азовському морі — Бердянськ і Маріуполь:

— Їм, крім усього іншого, необхідно прихопити морське сполучення через протоку з двома вельми великими українськими портами в Азовському морі.

У той же час, Клименко впевнений, що після закінчення «будівництва століття», що ведеться під особистим патронатом Путіна, багато портів як на Кубані, так і в анексованому Криму залишаться без роботи:

— На сьогоднішній день Крим як острів забезпечується тільки морем. Це пороми за маршрутами з порту Кавказ і з Кубані в три керченських порти. І перевезення з Малоросійська, Ростова, Темрюка, Таганрога в різні порти Криму. Після будівництва Керченського мосту всі ці порти помруть. Вони і так працювали у половину потужності, деяких, на прикладі Євпаторійської, вже немає три роки. Після того як міст буде введений в експлуатацію, всі дев'ять кримських портів стануть непотрібними, — прогнозує експерт.

Нагадаємо, раніше через незаконне обмеження судноплавства в Керченській протоці Україна направила РФ ноту протесту.

ФОТО: інтернет

QHA