СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Справа стосовно Ільмі Умерова за ст. 280.1 Кримінального кодексу Росії була передана Андрію Кулішову 12 травня, згідно з повідомленням підконтрольного Росії Сімферопольського районного суду.

Зазначимо, що вказаний суддя перебуває у базі «Миротворця», а також розшукується правоохоронними органами України за порушення присяги судді. Кулішов підозрюється у скоєнні злочину за ст. 111 КК України («Державна зрада»).

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова у передачі невірно переклали.

З Умерова взяли підписку про невиїзд. Для проходження психіатричної експертизи він був насильно вміщений до психіатричної лікарні, де мав серйозні проблеми зі здоров'ям. 7 вересня минулого року російські окупанти відпустили Умерова з психіатричної лікарні, проте пізніше ще кілька разів викликали на допити.

ФОТО: інтернет

QHA