БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Підконтрольний Кремлю суд у Бахчисараї у зв'язку із тим, що для Умерова це місто є місцем проживання, прийняв рішення про перенесення розгляду справи до «Сімферопольського районного суду».

— Бахчисарайський суд визнав свою неспроможність, побоюючись, що судді можуть бути зацікавлені в цій справі через те, що батько довгий час обіймав керівну посаду в районі і звернувся до Верховного суду Криму з поданням про перенесення розгляду справи Ідьмі Умерова до іншого суду,  повідомила Айше Умерова у Facebook.

Вона додала, що Ільмі Умеров та його захисник Еміль Курбедінов взагалі не вважають за необхідне розглядати цю справу, тому їм все одно, куди її направлять на розгляд.Нагадаємо, що 12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова у передачі неправильно переклали. З нього взяли підписку про невиїзд.

21 липня 2016 року районний суд Сімферополя відмовив йому у задоволенні скарги на постанову про порушення проти нього кримінальної справи.

Для проходження психіатричної експертизи Умеров був насильно поміщений до психіатричної лікарні, де мав серйозні проблеми зі здоров'ям. 7 вересня російські окупанти відпустили Умерова з психіатричної лікарні, проте пізніше ще кілька разів викликали на допити.

21 березня 2017 року прокуратурі висунули обвинувальний висновок Умерову, отже, тоді матеріали справи були направлені до Бахчисарайського суд.

ФОТО: інтернет

QHA