СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У підконтрольному Кремлю Білогірському районному суді окупованого Криму відбулось засідання суду у справі одиночних пікетів, яке перенесли з 18 грудня. Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» на своїй сторінці у Facebook.

Суд визнав винними кримськотатарських активістів Лемана Бовбекова і Равшана Нанейшвілі та призначив їм штраф 10 тисяч рублів кожному.

— Суд виніс рішення визнати винним Бовбекова Лемана Мамбетовича 12.04.1991 р.н. і призначив адміністративний штраф у вигляді 10000 ₽ за Одиночне пікетування! Суд виніс рішення покарати Нанейшвілі Равшана Османовича 11.02.1961 р.н. який вийшов на дозволений Одиночний пікет згідно із Конституцією РФ і оштрафував його у розмірі 10000 ₽, йдеться у повідомленні.

У громадському об'єднанні відзначили, що «суддя» відмовив в усіх клопотаннях, які подавав захист обвинувачених.

QHA повідомляло, що 19 грудня в окупованому Криму відбулися розгляди справ з одиночних пікетів 14 жовтня, які перенесли з 18 грудня. Так, п'ятьом підозрюваним «суд» призначив штраф 10 тисяч рублів кожному, в окремих випадках — 15 тисяч рублів.

Відзначимо, в Криму перенесли сім засідань у справах одиночних пікетів.

18 грудня 2017 року в окупованому Криму відбулися засідання окупаційних «судів» в адміністративних справах проти кримських татар. Покарання у вигляді штрафів отримали 65 активістів, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків щодо кримських татар. Сума штрафів складає переважно 10 тисяч рублів (4,5 тис. грн), в окремих випадках — 15 тисяч рублів.

Нагадаємо, 14 жовтня в Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Усього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами в Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети в протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA