СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Громадянина України афганського походження Кабіра Мохаммада, який знаходиться під підпискою про невиїзд, не відпускають з окупованого Криму на операцію до Москви. Про це повідомили в «Кримській правозахисній групі».

Мохаммад після незаконного перебування у СІЗО Криму страждає від серйозних проблем зі здоров'ям. У СІЗО він переніс інсульт, у результаті чого після ненадання медичної допомоги почалися ускладнення.

Зараз йому необхідна термінова операція, яку не можуть провести в Криму.

Оскільки Мохаммад не є громадянином Росії, він не може отримати безкоштовну медичну допомогу на території Криму.

— За законами РФ, у таких ситуаціях можна вивезти людину на операцію, незважаючи на підписку про невиїзд, якщо прокуратура дасть на це дозвіл. Для початку такої процедури необхідно, щоб медичний центр, де буде проходити операція, надіслав хворому письмовий виклик на проведення лікування, йдеться у повідомленні.

Московська приватна клініка надіслала виклик, проте «прокуратура» заявила, що виклик повинен бути від державної лікарні.

— У московській державній лікарні, де проводять такі операції, виклик не дають. Спочатку вимагають напрямок із сімферопольської державної лікарні ім. Семашко. За словами дружини Кабіра Оксани Мохаммад, в лікарні ім. Семашко на прохання видати направлення відповіли усною відмовою, посилаючись на те, що не можуть лікувати Мохаммада і давати йому направлення, тому що він не є громадянином РФ, а отже, його неможливо лікувати і обстежити у державній клініці.

Дружина Кабіра з цього приводу відправила письмове звернення до омбудсмена України Валерії Лутковської з проханням посприяти у наданні допомоги Мохаммаду.

QHA повідомляло, що Кабіра Мохаммада випустили із Сімферопольського СІЗО після 11 місяців незаконного утримання під вартою. Після проведеного медичного огляду, яке провели Кабіру у Сімферопольській міській лікарні 22 серпня, було прийнято рішення, що його не можна утримувати під вартою за станом здоров'я.

Нагадаємо, Кабіра Мохаммада затримала ФСБ РФ при в'їзді до Криму, і протягом ось уже дев'яти місяців в порушення процесуальних норм утримували у СІЗО. Російські власті хочуть екстрадувати громадянина України афганського походження в Іран, як нібито давно розшукуваного Інтерполом особливо небезпечного злочинця — громадянина Афганістану на прізвище Ніязі, ім'я якого — Мохаммад Кабір. Дружина Оксана Мохаммад вкрай стурбована станом здоров'я чоловіка і побоюється за його життя, так як раніше Кабір вже переніс інсульт, а після тривалого перебування у СІЗО стан його здоров'я різко погіршився.

QHA