БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Підхід до меморіальної дошки пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу у Бахчисараї був перегороджений автомобілем з георгіївською стрічкою на лобовому склі, повідомляє Айше Умерова у Facebook.

— Поруч чергує співробітник поліції, а навколо — ще купа по громадянці. Після 10 хвилин сперечань машину нарешті відігнали, і нам вдалося покласти квіти і прочитати дуа в пам'ять про всіх загиблих за тих трагічних подій, написала вона.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року у Криму розпочалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії. По дорозі і протягом першого року заслання від голоду і хвороб загинули понад 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину до Криму лише 1989 року.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочато прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

ФОТО: інтернет

QHA