СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

20 грудня підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму розглянув чергову апеляційну скаргу про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту для українського активіста Володимира Балуха, передає кореспондент QHA.

Балух не може відвідувати туалет, хоча захист підозрюваного зазначив, що він знаходиться за межами будинку і таке рішення так званого суду є грубим порушенням прав людини.

«Суд» також заборонив Балуху спілкуватися з дружиною, сином і адвокатами.

На прохання прокурора, суддя Михайло Соболюк закрив «засідання суду», оскільки рішення так званого Роздольненського суду вже оскаржували у підконтрольному Кремлю «Верховному суді» Криму.

QHA повідомляло, що в окупованому Сімферополі завершилося досудове слідство у кримінальній справі Володимира Балуха, порушеній за ч. 1 ст. 318 Кримінального кодексу Росії (застосування насильства відносно представника влади). Балуха звинувачують у тому, що він нібито вдарив начальника Роздольненського ізолятора Валерія Ткаченко. Як повідомив адвокат Дмитро Дінзе, 17 грудня був підписаний протокол ознайомлення з матеріалами справи.

Нагадаємо, раніше "суддя" так званого Роздольненського районного суду призначила наступне судове засідання у справі Володимира Балуха на 20 грудня — на той самий день, коли відбудеться засідання "Верховного Суду Республіки Крим" з його апеляції. Незрозуміло, як він зможе бути присутнім в один день у двох судах одночасно.

Роздольненський районний «суд» повинен був допитати в якості свідка у справі Володимира Балуха начальника управління ФСБ Криму Віктора Палагіна, однак той не з'явився в суд. Інші співробітники ФСБ, Леонов і Забара, викликані судом в якості свідків, також не з'явилися на судове засідання.

Захист Володимира Балуха повідомив, що буде оскаржувати рішення суду, який змінив запобіжний захід затриманому на домашній арешт, проте без права пересуватися прибудинковою територією і спілкуватися телефоном з адвокатами.

Раніше, 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може почати знову займатися «протиправною діяльністю».

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали в село Серебрянка, де провели обшуки в будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Тоді Роздольненський суд Криму 4 серпня виніс вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Володимир Балух — кримський фермер, котрий вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, який неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього до нього почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не демонтує табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA