СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

На 125-му судовому засіданні у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, якого окупанти Криму другий рік утримують в СІЗО за сфабрикованим звинуваченням, так званий «суд» відмовив йому в можливості побачитися з матір'ю, в даний момент бореться з невиліковною хворобою.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов у черговому відеозверненні. Він назвав поведінку суддів «тестом на гуманність для російського суду і російської влади в цілому».

— Не так давно стало відомо, що мати Ахтема Чийгоза Чийгоз Аліє Абдураїмівна — вкрай тяжко хвора на невиліковну хворобу. І Ахтем Чийгоз, перебуваючи під вартою вже майже два з половиною роки, не мав можливості з нею зустрітися.

За словами адвоката, родичі приховували від Ахтема новину про важку хворобу матері.

— В останні дні стало відомо, що медичні показання вкрай невтішні. І захист звернувся до суду з проханням надати Ахтему Чийгоз можливість побачитися з нею і, можливо, попрощатися.

Полозов зазначив, що було заявлено два клопотання від захисту — про коротку зустріч із матір'ю і, з огляду на нові обставини, про зміну запобіжного заходу Чийгозу на домашній арешт, але суд їх відхилив.

Можна констатувати, що про жодну гуманність в цьому процесі мови йти не може, фактично суд позбавляє Ахтема Чийгоза можливості побачити свою матір до моменту, коли може статися непоправне.

Адвокат додав, що захист заявляти відвід суду.

Нагадаємо, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року у Криму, звинувативши в організації і участі у масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Вже більше двох років Чийгоз утримується у СІЗО.

Як повідомляло QHA, нещодавно голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів про хворобу матері Ахтема Чийгоза.

ФОТО: інтернет

QHA