МОСКВА (QHA) -

Жителі окупованого Криму, призвані в окупаційну армію під час весняного призову, вперше проходитимуть військову службу в усіх регіонах Росії. Про це повідомляють підконтрольні Кремлю ЗМІ з посиланням на міністра оборони РФ Сергія Шойгу.

Міністр заявив, що згідно з указом президента РФ планується призвати 142 тисячі чоловіків, зокрема жителів Криму і Севастополя.

Згідно з указами, днями підписаними Володимиром Путіним, призовна кампанія в РФ проходитиме з 1 квітня по 15 липня 2017 року, а крім того штатна чисельність Збройних сил РФ з липня поточного року перевищить 1,9 млн осіб.

Як повідомляло QHA, керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стверджує, що, продовжуючи призивати українських громадян, які живуть у Криму, в окупаційну армію, Росія порушує основні норми міжнародного гуманітарного права.

«Кримські» резолюції ГА ООН, прийняті у березні 2014-го та у грудні 2016 року, чітко закріплюють тезу, що Крим — це окупована Росією територія України, у зв'язку з чим Росія не має права ані призивати у свою армію кримчан, ані переміщати їх після призову з території Криму на територію РФ.

Женевська конвенція прямо забороняє Російській Федерації не тільки призов громадян України (а всі кримчани залишаються громадянами України) в російську армію, але навіть пропаганду такого заклику. Тобто всі ті рекламні плакати та псевдопатріотичні заходи у навчальних закладах, на яких жителів Криму агітують служити в російській армії, є незаконними.

ФОТО: інтернет

QHA