ФЕОДОСІЯ/КЕФЕ (QHA) -

"Суддя" окупаційного суду у Феодосії перервала Сулеймана Кадирова, якого звинувачують у "сепаратизмі" за репост відео в Інтернеті та коментар до нього, не давши йому сказати останнє слово.

За словами Кадирова, він хотів розповісти про порушення прав людини на півострові та фабрикацію справ проти кримськотатарських активістів.

— Відповідно до законів РФ, якщо підсудний висловлює останнє слово, то це його право. Двічі суддя зупиняла моє слово, де я хотів розповісти, як агресивно поводиться Росія із кримськими татарами. Я хотів озвучити прізвища тих, кого вони переслідують. Показати статистику порушеннь прав людини у Криму. Сьогодні це 64 людини, у яких залишилися діти, наголосив Кадиров.

Суддя перервала підсудного, стверджуючи, що сказане ним не має відношення до кримінальної справи.

У свою чергу адвокат Кадирова Олексій Ладін зазначив, що в попередньому висновку суду окупанти не зробили жодного аналізу засідання.

— Для мене спочатку було зрозуміло, що в діях Кадирова був відсутнім склад злочину. Сьогодні дебати між сторонами були дуже короткими. У попередньому висновку суду жодного аналізу засідання не було. Я і мій колега обґрунтовано пояснили, що в його (Кадирова, ред.) діях складу злочину немає і судять його за думки і за висловлювання, які здебільшого були вкладені експертами ФСБ і Мін'юсту, що він нібито підтримує ідеї з відео, зазначив адвокат.

Також адвокат зазначив, що творець відео, яке репостив Кадиров, отримав за нього 300 годин виправних робіт, але на засіданні суду був звільнений. При цьому Кадирову звинувачення хоче дати 3 роки умовно і заборонити на 2 роки будь-яку діяльність в Інтернеті.

Завтра у підконтрольному Росією Феодосійському міському суді відбудеться оголошення вироку Сулейману Кадирову.

Нагадаємо, за версією звинувачення, Кадиров у березні 2016 року зробив репост відеоролика якогось Дем'яна Дем'янченка, який називався кримським татарином із Сімферополя і заявляв про створення батальйону «Крим» для звільнення непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей України.

За кілька місяців під репостом з'явився коментар від Кадирова зі словами: «Підтримую, Крим був, є і буде Україною». Звинувачення базується на "експертизі", проведеній працівниками ФСБ, які доводять, що в коментарі Кадирова є заклик до порушення територіальної цілісності Росії.

5 жовтня 2016 року у будинку Кадирова був обшук. Пізніше щодо нього було порушено кримінальну справу зі звинуваченням у "сепаратизмі".

Раніше QHA повідомляло, що справа Сулеймана Кадирова продемонструвала єдність кримських татар.

QHA