СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Прикордонне управління ФСБ Росії по республіці Крим і ТОВ «Виробничо-монтажний центр« Старт-7» (Зарічний, Пензенська область) уклали контракт на створення 50-кілометрового загородження на «кордоні» Кримського півострова з Україною, йдеться у матеріалах на сайті держзакупівель.

Ціна контракту, згідно з документами, становила майже 204 млн рублів при початковій (максимальної) ціні близько 213 млн рублів. Джерелом фінансування є кошти з федерального бюджету Росії.

Пензенська компанія визнана переможцем електронного аукціону, в якому, крім неї, брали участь ще дві структури: «Росстрой64» з Саратова і «СтройСпецПроект» з Краснодара.

Кримські прикордонники раніше оголосили конкурс на поставку і монтаж повнопрофільного загородження довжиною 49,5 кілометрів. Місцем виконання робіт значиться Красноперекопський район на півночі півострова.

— На даний час робота з інженерного оснащення російсько-української ділянки кордону ведеться у плановому порядку, і будівництво 50-кілометрових інженерних загороджень на півночі Криму — її черговий етап, говорив «Інтерфаксу» представник прикордонного управління ФСБ по Криму.

Інженерне загородження призначене «для використання у складі комплексів технічних засобів охорони об'єктів різного призначення як у якості фізичної перешкоди, так і у якості елемента конструкції засобів виявлення вібраційного і радіохвильового принципу дії», зазначалося у документах до закупівлі.

Висота інженерного загородження над землею складе 2,1 м, заглиблення у грунт — 0,3 м. Паркан має легко монтуватися і ускладнювати спроби перелізти через нього.

Огорожа повинна з'явитися у першому півріччі 2018 року: термін поставки товару до 30 березня, термін виконання робіт до 25 травня.

Зазначимо, що 19 грудня Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує порушення прав людини в окупованому Росією Криму. На відміну від попереднього, прийнятого рік тому, новий документ визнає ситуацію у Криму окупацією і міжнародним збройним конфліктом. Крім того, резолюція вимагає від Росії «повністю і негайно» виконати постанову Міжнародного суду ООН у справі «Україна проти Росії» від 19 квітня цього року про тимчасові заходи, зокрема відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Джерело: «Інтерфакс»

QHA