СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

В окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха хочуть посадити на п'ять років. Про це повідомили в групі FreeBalukh у Facebook.

Так званий прокурор Дмитро Корольов вимагає від «суду» для Балуха покарання у вигляді позбавлення волі на п'ять років.

— Тільки що прокурор Дмитро Корольов почав просити в суду призначити покарання для Володимира Балуха: 5 років і 1 місяць позбавлення волі у колонії поселення, — йдеться у повідомленні.

QHA повідомляло, що 10 січня у підконтрольному Кремлю Роздольненському районному суді окупованого Криму відбулося засідання у справі Володимира Балуха. Під час «судового засідання» так звана суддя Олена Тедеєва задовольнила клопотання захисту Балуха про допит шести свідків захисту і дала два дні для забезпечення явки до суду.

Раніше Тедеєва задовольнила незаконне клопотання прокурора у справі Балуха. Прокурор подав клопотання про те, щоб долучити до матеріалів справи докази, яких немає в обвинувальному висновку, що є незаконним.

Відзначимо, Володимиру Балуху до будівлі підконтрольного Кремлю Роздольненського районного суду викликали швидку допомогу. Балух подав клопотання про припинення «судового» засідання, оскільки йому стало зле і він не зможе продовжувати участь в засіданні. Однак лікарі в Криму проігнорували погіршення стану здоров'я Балуха і дозволили продовжити «судове» засідання.

«Суддя» Тедеєва під час судового засідання відхилила клопотання захисту активіста про те, що йому необхідно обстежитися в лікарні Сімферополя, оскільки у Роздольному йому не можуть надати нормальну медичну допомогу. Вона аргументувала це тим, що і в Роздольненській районній лікарні можна отримати допомогу.

«Суд» заборонив Балуху спілкуватися з дружиною, сином і адвокатами.

Відзначимо, в окупованому Сімферополі відбулося попереднє слідство у кримінальній справі Володимира Балуха, порушеній за ч. 1 ст. 318 Кримінального кодексу Росії (застосування насильства відносно представника влади). Балуха звинувачують у тому, що він нібито вдарив начальника Роздольненського ізолятора Валерія Ткаченка. Як повідомив адвокат Дмитро Дінзе, 17 грудня був підписаний протокол ознайомлення з матеріалами справи.

Роздольненський районний «суд» мав допитати в якості свідка у справі Володимира Балуха начальника управління ФСБ Криму Віктора Палагіна, однак той не з'явився до суду. Інші співробітники ФСБ, Леонов і Забара, викликані судом в якості свідків, також не з'явилися на судове засідання.

Захист Володимира Балуха повідомив, що буде оскаржувати рішення суду, який змінив запобіжний захід затриманому на домашній арешт, проте без права пересуватися прибудинковою територією і спілкуватися телефоном з адвокатами.

24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито може продовжити займатися «протиправною діяльністю».

8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали в село Серебрянка, де провели обшуки в помешканнях українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Тоді, 4 серпня, Роздольненський суд Криму оголосив вирок Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Володимир Балух — кримський фермер, який встановив у 2014 році на своєму будинку український прапор, і його неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього йому почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції про те, що якщо він не прибере табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA