СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Арешт адвоката Еміля Курбедінова пов'язаний зі спробами російських спецслужб позбавити його можливості захищати у суді кримських мусульман, переслідуваних у так званій справі «Хізб ут-Тахрір», і перевести його у статус свідка у цій справі. Згодом, Еміля Курбедінова можуть позбавити і адвокатської ліцензії. Таку думку висловив журналіст Антон Наумлюк, що перебуває в окупованому Криму.

— Є ймовірність, що за результатами «огляду приміщень», як ЦПЕ позначив обшуки в адвокатському офісі Еміля та у нього вдома (за цією адресою зареєстрована місцева адвокатська палата, до речі), Еміля переведуть у статус свідка у справах Хізб ут-Тахрір. Тоді він не зможе бути захисником фігурантів цієї справи. Є також імовірність, що у Курбедінова буде друга адміністратівка за пости у ФБ, про які говорив оперативник. В такому випадку, мені здається, можуть натиснути на місцеву колегію адвокатів і позбавити Еміля статусу, написав журналіст на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили у правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики чи символіки, або атрибутики чи символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики чи символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію у соцмережі 2013 року. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

За відсутності адвоката Еміля Курбедінова «кримському диверсанту» Редвану Сулейманову незаконним способом продовжили арешт. Засідання відбулося 27 січня у «Київському районному суді» Сімферополя.

ФОТО: інтернет

QHA