СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International оголосила збір підписів під петицією, яку відправлять генеральному прокурору Російської Федерації для зняття звинувачень з кримськотатарського правозахисника Емір-Усеїна Куку, якого можуть посадити на 25 років. Про це повідомляється на сайті Amnesty International.

Куку інкримінують «членство в терористичній організації» та «планування захоплення влади насильницьким способом».

— Коли окупований Крим охопила хвиля насильницьких зникнень активістів, він не зміг бути осторонь і приєднався до Кримської контактної групи з прав людини — ініціативи, яка допомагає родичам зниклих і стежить за ходом розслідування. Активність Емір-Усеїна не залишилася непоміченою — починаючи з липня 2014 року до нього кілька разів навідувався працівник ФСБ і пропонував йому стати інформатором. Емір-Усеїн кожного разу відмовляв, — сказано в повідомленні.

Після арешту Куку до його 9-річного сина Бекіра в школі підійшов співробітник ФСБ і сказав, що його «тато зробив щось погане і буде гнити у в'язниці 10-12 років». Цей інцидент налякав всю сім'ю.

Підписати петицію можна тут.

QHA повідомляло, що Amnesty International показала відеоролик, присвячений долі кримського татарина, правозахисника Емір-Усеїна Куку, який незаконно утримується у російській в'язниці.

Нагадаємо, третьому фігуранту так званої ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїну Куку окупаційними правоохоронцями пред'явлене звинувачення за статтею 278 КК РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади». Раніше правозахисник Емір-Усеїн Куку розповів у відеотрансляції з «суду», що в СІЗО Сімферополя російські правоохоронці систематично порушують права ув'язнених, влаштовуючи стеження і проявляючи зневагу до релігійних традицій мусульман. Співробітники ізолятора навіть не надають медичної допомоги в'язням, що призводить до смертей.

QHA