ЛЬВІВ (QHA) -

У селі Ситихів Львівської області одну з вулиць назвали на честь кримського татарина Решата Аметова, Героя України, який став першою жертвою російської окупації.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав активіст Рустем Еміралієв. За його словами, таке рішення було ухвалене 14 грудня 2017 року.

— Братнім відносинам між українцями і кримськими татарами бути. Прикладом цього є черговий вчинок українців  назвати вулицю на честь кримського татарина,  прокоментував він.

Як відомо, Решат Аметов 2014 року після захоплення Криму російськими військовими пішов до військкомату і вимагав видати йому зброю, щоб захищати Батьківщину. Отримавши відмову, чоловік взяв участь у мирному протесті на площі Леніна у Сімферополі.

Пізніше у мережі з'явилися кадри, на яких відображено, як кілька чоловіків у формі, члени так званої самооборони Криму, повели кримського татарина з площі, посадили вдо машиниу і відвезли в невідомому напрямку. Після цього про долю Аметова близько двох тижнів нічого не було відомо. 15 березня 2014 року його тіло було знайдено в селі Земляничному Білогірського району з численними слідами тортур, його голова була обв'язана скотчем, поруч лежали наручники. У Аметова залишилися дружина і троє маленьких дітей.

18 травня цього року президент України Петро Порошенко в ході свого виступу, приуроченого до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу заявив, що кримський татарин Решат Аметов гідний звання Героя України.

QHA