СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Кримський татарин з міста Білогірськ записав відеозвернення, в якому повідомив, як його викликали у відділенні поліції через участь в одиночному пікеті на окупованому півострові.

Сьогодні, 27 листопада, до нього прийшли співробітники поліції і виконуючий обов'язки дільничного, який вручив протокол постанови про порушення закону РФ про проведення мітингу.

— Я сказав, що це був не мітинг, а одиночний пікет. Прочитавши протокол, я побачив, що у постанові йдеться про правопорушення під час проведення масових зібрань. Я відмовився підписати протокол, тому що це був одиночний пікет і особисто моє волевиявлення показати незгоду з тим, що відбувається у Криму,  повідомив він.

Однак співробітник поліції наполіг, щоб чоловік розписався у протоколі, зокрема, через те, що він не згоден з фабулою протоколу, на що знову отримав відмову.

Кримський татарин, розповідаючи про свої мотиви виходу на одиночний пікет на трасі Керч-Сімферополь, сказав:

Я вийшов з плакатом "Кримські татари не терористи. Мені не байдужа доля нашого джемаату (мусульманської громади),  пояснив він.

Нагадаємо, в окупованому Криму силовики влаштували об'їзд по домівках учасників одиночних пікетів, які відбулися 14 жовтня.

14 жовтня у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на включеному півострові російського законодавства.

Нагадаємо, в окупованому Криму пройшли масові затримання активістів, які вийшли на поодинокі пікети, протестуючи проти свавілля російських силовиків щодо кримських татар.

Люди вийшли з поодинокими пікетами в Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

QHA