ОДЕСА (QHA) -

Співробітники Служби безпеки України затримали суддю районного суду в Одеській області, якого підозрюють у передачі бойовикам терористичної організації «ДНР» квартир у Донецькій області.

Про це повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури.

Суддю підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ч. 4 ст. 190 (шахрайство) і ч. 3 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Співробітники СБУ також затримали спільника судді.

За версією слідства, учасники групи, до складу якої входили суддя, бойовики «ДНР» і спільники, протягом 2015-2016 років підробляли рішення Кіровського районного суду міста Донецька про зміни у 2013-2014 роках власників квартир на окупованих територіях.

Квартири переоформляли на підставних осіб, після чого ними розпоряджалися бойовики «ДНР».

На даний момент СБУ розслідує незаконну передачу близько 7 об'єктів нерухомості.

За місцем проживання судді правоохоронці провели обшук, де виявили гербову печатку і штамп ліквідованого Кіровського районного суду Донецька, чернетки, технічні паспорти на квартири, свідоцтва про смерть осіб, видані "ДНР", та інші документи і предмети, які використовувалися для підробки рішень суду.

Раніше QHA повідомляло, що НАБУ і СБУ затримали голову Баришівського районного суду Київської області при одержанні неправомірної вигоди.

QHA