ОДЕСА (QHA) -

Більше сотні одеситів зібралися під стінами Національної поліції в Одеській області. Вони вимагали здати значки керівників поліції і працівників, які вчора жорстко затримували активістів патріотичних організацій на антиукраїнському мітингу на честь 73-ї річниці визволення Одеси від німецько-фашистської окупації на Алеї Слави.

Всього було затримано двадцять одного учасника подій. З них — лише двоє проросійських активістів, яких після складання протоколу відразу відпустили. Силове затримання стало причиною травмування кількох людей. Зокрема, за словами Дем'яна Ганула, керівника громадської організації «Вуличний фронт», один активіст перебуває в лікарні з важкими травмами хребта.

На щастя, хлопця, який вчора був травмований під час подій на Алеї Слави в Одесі, виписали з лікарні — його діагноз не підтвердився.

Було два конфлікти, перший з групою Дем'яна, другий із хлопцями зі «Свободи», до речі, останніх поважаю за їхню поведінку, вони знали на що йшли, і не нили потім після затримання. Групу Дем'яна затримали неадекватно жорстко, працювали кияни, які не знають, як ми, всіх хлопців в обличчя, і взагалі не зрозуміли, коли хлопці вискочили з натовпу проросійських сил і кинулися «рятувати» Сергія Стерненка, каже Руслан Форостяк, провідний консультант начальника Головного управління Національної поліції України в Одеській області.

Активісти вимагали пояснень з приводу неправомірних дій поліції на Алеї Слави. Після озвучування своїх питань хлопці з «Вуличного фронту» прорвалися в будівлю Національної поліції України та почали вимагати пояснень безпосередньо у Дмитра Головіна, начальника Головного управління Нацполіціі Одеської області.

За словами Дмитра Головіна, поліцейські мали право застосовувати спецзасоби.

На заперечення активістів начальник одеської поліції пообіцяв провести службове розслідування щодо своїх підлеглих, які були задіяні в охороні громадського порядку в цей день.

— Всі працівники, щодо яких проводиться розслідування, будуть відсторонені від служби на 15 днів тобто на час його проведення, сказав Дмитро Головін.

Нагадаємо, що святкування 73-ї річниці визволення Одеси від німецько-фашистської окупації почалося на Алеї Слави з покладання квітів до меморіалу Невідомому матросу. Все було спокійно до моменту, коли проросійські сили не зібралися на анонсований раніше збір об 11:00. Сепаратисти хотіли використовувати День звільнення Одеси від німецької окупації як антиукраїнську провокацію, вчергове спекулюючи історією і перетворюючи день пам'яті на день агресії і ненависті.

Група людей вийшла з транспарантами на Алею Слави і почала скандувати: «Донбас — ми з тобою!» І «Фашизм не пройде!»Колона, в якій було близько сотні людей, рушила до пам'ятника Невідомому матросу. У хід пішли словесні образи на адресу активістів патріотичних організацій на членів місцевого осередку «Правого сектора»Конфлікт переріс у зіткнення і масову бійку. Поліція заарештувала 21 людину.

У територіальному управлінні Національної гвардії України повідомили, що стосовно п'ятьох затриманих було складено 6 адмінпротоколів, а також порушено два кримінальних провадження.

QHA